Zabieg kompresyjnej skleroterapii - na czym polega?

Skleroterapia to zabieg pomagający w leczeniu żylaków i pajączków. To metoda nieoperacyjna, która nie wymaga znieczulenia ani sięgania po zwolnienia lekarskie. Ta metoda działań wewnątrznaczyniowych jest najstarszą i najlepiej przebadaną. Polega ona na przeprowadzeniu serii zastrzyków, podczas których do naczyń krwionośnych dostarczane są tzw. sklerozanty. Prowadzą one do zwłóknienia, a następnie zamknięcia niewydolnych naczyń żylnych. Można w ten sposób leczyć zaawansowane stadia, jak i uciążliwe jedyne pod względem estetycznym.

Skleroterapia

Przebarwienia po skleroterapii - czy występują?

Ze względu na specyfikę przeprowadzanego zabiegu tkanki nie doznają urazów, co skutkuje brakiem powstawania blizn. Po przeprowadzeniu skleroterapii nogi potrzebują czasu, aby w pełni się wygoić, natomiast ślady będą się wchłaniać. U zdecydowanej większości przebarwienia po skleroterapii nie występują, jednak każdy organizm znosi różnego rodzaju zabiegi inaczej, więc u pewnych osób mogą one wystąpić. Co do zasady znikają one samoistnie najczęściej w przeciągu pół roku. Część z nich może się natomiast utrzymać.

Skleroterapia w Warszawie - cena zabiegu

Zabieg skleroterapii w Warszawie należy do coraz częściej odbywanych przy problemach z żylakami czy pajączkami. Cena jest zależna od miejsca wykonywania zabiegu. Koszt zabiegu, z którym należy się liczyć, nie należy do najtańszych, jest natomiast inwestycją w zdrowie, a także estetykę ciała. Nie wymaga zwolnień lekarskich i umożliwia normalne wykonywanie codziennych obowiązków. Biorąc pod uwagę szereg zalet, które za sobą niesie, jest to korzystne przedsięwzięcie.

Gdzie udać się na zabieg skleroterapii w Warszawie?

Zabieg skleroterapii jest dość pożądanym. W Warszawie natomiast miejscem, do którego warto się udać, aby mu się poddać, jest Centrum Flebologii. 23-letnie doświadczenie kliniki sprawia, że każdy zabieg jest przeprowadzany przez fachowców. Za sprawą Centrum Flebologii wprowadzone zostało zupełnie nowe podejście dotyczące leczenia zabiegowego schorzeń żylnych. Wszelkie kwestie obserwowane są z użyciem specjalistycznej aparatury pod okiem doświadczonego lekarza flebologa. Leczenie odbywa się ambulatoryjnie, bez konieczności pozostania w klinice.